Adatas šujmašīnām un overlokiem

Šajā rakstā Jūs varēsiet atrast informāciju par to kādas var būt adatas, par to marķējumu un kādiem mērķiem tās ir paredzētas.  Šī informācija var Jums palīdzēt , iegādājoties šūšanas adatas.
 
Skaitļi adatu marķējumos :
Visas sadzīves šujmašīnas jau daudzus gadus ir aprīkotas ar standarta adatām 130/705 H. Marķējums "130/705" parastam lietotājam nozīmē to, ka adata paredzēta sadzīves šujmašīnām un tām ir plakana kolba. Vairumam nedārgiem sadzīves overlokiem izmanto standarta adatu HAx1SP, bet dārgākiem modeļiem – standarta adatas Elx705. Kaut gan ir sastopami ari tādi overloki , kuri izmanto adatas 130/705H. Overloka adatas atšķiras no šujmašīnu adatām ar palielinātu adatas acs izmēru un nav maināmi.
Adatas numurs :
Numurs, kas ir norādīts adatas nosaukumā , apzīmē adatas resnumu (diametru) simts daļiņās milimetra (piemēram, No 80 = 0,8mm)
 
Burti adatu marķējumā :
Norāda, kādiem audumiem un izstrādājumiem paredzēta dotā adata. Atšifrējums burtu nozīmes norādīti zemāk. Pievērsiet uzmanību , ka tikai universālajām adatām marķējumā ir tikai viens burts “H”. Visām pārejām adatām: H- un burts , kas norāda uz auduma veidu. Šo pēdējo burtu marķējumā iegaumēt nav ne maz tik grūti.
Pēdējos gados, lietotāju ērtībai, adatu ražotāji uz adatu stienīšiem veic krāsu marķējumu. Tas patiesi ir ērti! Nevajag sasprindzināt redzi, jo zini, ka zilās krāsas marķējums -pazīme, ka adata domāta džinsa audumam.
 
Adatu tipi :
H-universālās adatas
Ar nedaudz noapaļotu asmeni , un tās var būt visdažādākā izmēra. Universālās adatas ir domātas bezproblemātiskai dažādu audumu apstrādei . Pārdošanā parasti ir adatas sākot no 60 līdz 130 numuram. Pīedāvājuma klāstā ir arī dubultadatas vai pat trīskāršās adatas, bez krāsu marķējuma.
UZMANĪBU : Dubultās un trīskāršās adatas lietojamas tikai šujmašīnām, kuras veic zig-zag dūrienu un tām ir sāniski novietots satvērējs.
 
H-J adatas “JEANS” denimam (džinsa audumam) un analoģiskiem materiāliem
Šīm adatam ir vidējs sfērisks asmenis, kuršs viegli izlien cauri blīviem ,bieziem materiāliem,neļaujot tos sabojāt. Pastiprināts adatas pamats novēršs adatas deformāciju , samazina tās salūzšanas risku un valdziņu izlaišanas iespējamību. Adatas tiek izmantotas šujot biezu, blīvu materiālu-džinsa, brezenta,saržas utt. Pārdošanā parasti ir adatas ar numuriem no 70 līdz 110. Asortimentā tāpat tiek iekļautas arī dubultadatas . Adatām ir zils marķējums. Vārds iegaumēšanai, pēdējais burts marķējumā : JEANS ,pirmais burts šim vardam “J” un tad to pievienojam klāt burtam “H”un iegūstam “H-J”.
UZMANĪBU : Dubultās un trīskāršās adatas lietojamas tikai šujmašīnām, kuras veic zig-zag dūrienu un tām ir sāniski novietots satvērējs.
 
H-M adatas “MICROTEX”
Šīs adatas ir ar īpaši asu un smalku asmeni- daudz vieglākai caurkļūšanai caur ļoti smalkiem audumiem vai cieši sablīvētiem materiāliem. Adatas tiek izmantotas , lai iegūtu ļoti taisnlīniju dūrienu maliņu apstrādei, kā arī to izmanto zīda , tafta un mikrošķiedras auduma apstrādei .
Pārdošanā parasti ir adatas no 60 līdz 110 . Tāpat ir iekļautas asortimenta .
Šīm adatām ir lillā krāsas marķējums . Vārds iegaumēšanai -pēdējais burts marķējumā : “MICROTEX” pirmais burts no šī vārda “M” un to pievienojam “H” un iegūstam “H-M”
 
H-S adatas “STRETCH” elastīgiem un ļoti elastīgiem trikotāžas izstrādājumiem
Šīs adatas ar vidēju sfērisku asmeni.Speciāla konstrukcija adatas pamatnē un uz adatas gropes neļauj izlaist valdziņus īpaši pie augsti elastīgiem izstrādājumiem. Adata tiek pielietota pie elastīgu materiālu apstrādes un augsti elastīgiem trikotāžas izstrādājumiem. Pārdošanā parasti ir adatas ar sekojošiem numuriem: 65, 70 un 90. Asortimentā tāpat ir arī iekļautas dubultadatas. Tām ir dzeltens krāsu marķējums.  Vārds iegaumēšanai -pēdējais burts marķējumā : “STRETCH” pirmais burts no šī vārda “S” un to pievienojam “H” un iegūstam “H-S”
UZMANĪBU : Dubultās un trīskāršās adatas lietojamas tikai šujmašīnām, kuras veic zig-zag dūrienu un tām ir sāniski novietots satvērējs.
 
H-E adatas “EMBROIDERY” izšūšanai
Ar nelielu sfērisku asmeni un, salīdzinot, ar universālajām adatām , ar īpaši šauru galu un plašāku atvērumu,bieziem diegiem un diegiem ar vilnu. Pārdošanā parasti ar nelielu sfērisku galu un salīdzinot ar universālajām adatas cilpiņām īpaši plašu un plašāka grope biezākiem vilnas diegiem un biezākai dzijai.  Šīm adatām ir sarkans marķējums. Pārdošanā parasti adatas pēc numuriem 75 un 90 , ir arī pieejamas dubultadatas .Vārds iegaumēšanai -pēdējais burts marķējumā : “EMBROIDERY” pirmais burts no šī vārda “E” un to pievienojam “H” un iegūstam “H-E”
UZMANĪBU : Dubultās un trīskāršās adatas lietojamas tikai šujmašīnām, kuras veic zig-zag dūrienu un tām ir sāniski novietots satvērējs.
 
H-ET  zelta adatas “GOLD EMBROIDERY” izšūšanai
Ar nelielu sfērisku asmeni un salīdzinājumā ar universālajām adatām ar īpaši šauru adatas aci resnākiem diegiem. Pārklājumus- titāna nitrīda, palielinot valdziņu skaitu uzlabo nodilumizturību un mazina diega sastrēgumus adatā. Pielietotas tiek izšūšanas darbiem un bieziem bliviem audumu apstrādes. Pārdošanā adatas ar šādiem numuriem 75  un 90 .Zeltains marķējums.Vārds iegaumēšanai -pēdējais burts marķējumā : “EMBROIDERY” pirmais burts no šī vārda “E” un to pievienojam “T” ( kapēc”T” - to zina tikai vācieši) un  “H”un iegūstam “H-ET”.
 
H-Q adatas “QUILTING” kviltingam ( pečvorkam vai vienkāršām vīlēm)
Adatas ir īpaši smalkas, viegli ieliektu asmeni, viegli caurdur biezus auduma slāņus, tos nesabojājot. Ieteicamas .,kviltingam ,pečvorkam. Pārdošanā parasti ir adatas ar sekojošiem numuriem: 75 un 90. Tām ir zaļš krāsas marķējums.Vārds iegaumēšanai -pēdējais burts marķējumā : “EQUILTING” pirmais burts no šī vārda “Q” un to pievienojam “H” un iegūstam “H-Q”
 
H-SUK adatas “JERSEY” ar apaļu , tupu asmeni
Adatas ar vidēju sfērisku asmeni un viegli tupu asmeni. Šāda adata viegli pārbīda diegus un cilpa veidojas starp diegiem, izslēdzot varbūtību par materiāla sabojāšanu. Īpaši laba šujot biezu trikotāžu, tai skaitā arī ar rokām, kreklu audumus un adītus materiālus.Pārdošanā parasti ir adatas ar sekojošiem numuriem:  no 70 līdz 100 Tām ir zaļš krāsas marķējums.Vārds iegaumēšanai -pēdējais burts marķējumā : “JERSEY” pirmais burts no šī vārda “J” un to pievienojam “H” un iegūstam “H-J”
 
H-LL adatas “LEDER” ādai
Adatas ar griezošu asmeni (LL-kreisās puses asmens) daudz vieglākai izkļūšanai caur apstrādājamo materiālu. Iegriezums notiek  45 grādu leņķī pret vīli.Tāpēc adatas ir uzasinātas. Tas ir labi redzams uz bildes. Rezultātā sanāk dekoratīva vīle , valdziņi , kuriem ir neliela novirze .  Pārdošanā parasti ir adatas ar sekojošiem numuriem: no 70 līdz 120. Tām ir brūns krāsas marķējums.Vārds iegaumēšanai -pēdējais burts marķējumā : “LEDER” - āda un “LEVEL “-kreisais ,pirmie burti  no šī vārda “L” un “L”un tos pievienojam “H” un iegūstam “H-LL”
UZMANĪBU: ADATAS ĀDAI NEDRĪKST PIELIETOT AUDUMIEM, ADĪTIEM MATERIĀLIEM UN TRIKOTĀŽAI!
 
H WING adatas “HEMSTITCH” merežkai
Adatas ar diviem izvirzījumiem (spārniņiem). Bīda materiālu uz sāniem. Dekoratīvām vīlēm un merežkai un neblīviem materiāliem. Pārdošanā parasti ir adatas ar sekojošiem numuriem: 100 un 120. Tāpat ir pieejamas arī dubultadatas kombinācijā ar universālo adatu . Bez krāsu marķējuma. Vārds iegaumēšanai -pēdējais burts marķējumā : “WING”  to pievienojam “H” un iegūstam “H-WING”
UZMANĪBU : Dubultās  adatas lietojamas tikai šujmašīnām, kuras veic zig-zag dūrienu un tām ir sāniski novietots satvērējs.
 
Adatas ar speciālu marķējumu
130 MET – adatas “METALLIC” izšūšanai ar metāliskiem diegiem
Salīdzinot ar universālajām adatām un izšūšanas adatām , šīm adatām ir īpašī garas acis ( 2mm visiem adatu numuriem ) Adatas pielieto , lai šūtu ar speciāliem un dekoratīviem diegiem, īpaši ar metāliskiem diegiem.Pārdošanā parasti ir pieejamas adatas ar šādiem numuriem: 80 un 90. Parādās arī dubultadatu veidā. Tām ir rozā krāsu marķējums. Skaitļu -burtu nozīme : 130 MET .
UZMANĪBU : Dubultās  adatas lietojamas tikai šujmašīnām, kuras veic zig-zag dūrienu un tām ir sāniski novietots satvērējs.
 
130 N- adatas “TOPSTITCH” dekoratīvo maliņu atšūšanai (vīlei)
Salīdzinājumā ar universālajām adatām un izšūšanas adatām , šīm adatām ir īpaši garas acis (2mm visiem adatu numuriem)  Adata tiek pielietota dekoratīviem darbiem un dekoratīvo maliņu atšūšanai . Pārdošanā parasti ir adatas ar numuriem 70 līdz 110. Iekļautas arī asortimentā. Adatām ir gaiši zaļš krāsas marķējums. Skaitļu-burtu marķējums: 130 N
 
705 DE – adata “DOUBLE EYE” dekoratīviem darbiem
Adata ar divām actiņām, izkārtotas viena zem otras. Tiek pielietotas dekoratīviem darbiem un izšūšanai. Pārdošanā tiek piedāvatas adatas Nr. 80. Tām ir sarkans krāsas marķējums. Skaitļu -burtu marķējums: 705 DE.
Mazs noslēpums: ja ievērsiet diegu augšējā adatas actiņā, tad šujmašīna šūs izlaižot valdziņus un šādā veidā var iegūt sajaukumu vai atsevišķu vīli, bet , ja ievŗsiet diegu apakšējā adatas actiņā, tad iegūsiet parastu mašīnraksta vīli.
 
705 HDK – adata “QUICK THREADING”  universālā-speciālā
Universālā adata ar nelielu iegriezumu actiņas sānā, caur kuru ieslīd ieveramais diegs . Pielieto vieglākai diega ievēršanai adatas acī. Piemērota tiem cilvēkiem , kuriem ir grūtības ievērt diegu adatas actiņā. Pārdošanā parasti ir no 80 līdz 90 numuram. Bez krāsu marķējuma. Skaitļu-burtu marķējums: 705 HDK
UZMANĪBU:Pielietojot adatu 705 HDK šūšanas ātrumam jābūt samzinātam.

 
Šajā preču grupā nav nevienas preces.